White and White Modaevi

6 Temmuz 2015 Pazartesi

Mevsime göre gelinlik seçimi nasıl olmalı?

Evet, gelinlik seçimi konusunun bir diğer sorusu da mevsime göre gelinlik tercihidir. Elbette bu sorunun belirleyicisi düğün mekanı ama gelinlik stili ile ilgili naçizane birkaç öneri var .
Her şeyden önce size tavsiyem gelinliğinizi hayal ettiğiniz gibi seçebilmeniz yani mevsimlere çok da aldırmamak gerekir.  Ama yine de mevsimlerin ruhunu da yansıtmak ve fotoğraflarımda hatırlamak isterim diyorsan birkaç teknik birkaç da stil önerisi faydalı olacaktır.

1. Sonbahar Gelinleri

Sonbahar'da evlenerek saç ve makyajınızın sıcaktan bozulmamasını garantilemiş sayılırsınız. Bu iyi haber! Romantik bir yağmura denk gelme ihtimaline karşın mekanınızın hem açık hem kapalı alanı olması harika olur. Romantik dantellerin içinde somon, cappuccino, hardal renklerde kemer ve tül ve süsleme detayları mevsimin renklerine çok yakışacaktır. Özellikle saç aksesuarında kahve ve kızıl tonlarını sonbahara ithafen seve seve kullanabilirsiniz. Minik kola detayları , çiçek ve yapraklar hatta uzun kol bile tercih edebilirsiniz.


2. Kış Gelinleri

Sanılanın aksine çok cool detayları birarada taşıyabileceğiniz bir mevsimde evleniyorsunuz!

Şapka , pelerin, etol, ve hatta değişik şallar gelinliğinize farklı bir hava katabilir. Mevsim gereği şarap tonları, bordolar hem makyaj hem de el buketinde harika bir görüntü yaratır. Dantelli uzun kollar ile asil bir görüntü yaratılabilir. Güneş ve rüzgar ise saç ve makyajınızı bozamaz. Eldiven ise bir diğer zarif stil önerisi

                           

                                   

                                  

3. İlkbahar Gelinleri

Gelsin çiçekli taçlar ve uçuş uçuş gelinlikler. Bahar gelinleri bende hep peri misali bir mutluluk yaratır. Baharın renkleri pudra pembesi , sarılar, yeşiller çok renkli bir gelin olabilirsiniz. Düğün açık havada olacak ise dalgalı ve bohem topuzlar muhteşem görünür. Saç aksesuarlarında da farklı taçlar deneyebilirsiniz. Çok kalın olmayan, şifon, likralı saten ve likra tüller gelinlik kumaşında tercih edilebilir. Bahara naturel olmak yakışıyor.

                      

               

                           

4.Yaz Gelinleri

Balayı ve konukların rahatlığı gibi nedenlerle iç açıcı yaz mevsimi düğün için en çok tercih edilen mevsim. Askısız ve rahat askılı modeller, rahat kumaş ve kesimler, mini apoletler tercih edilebilir. Helenistik modeller ve bohem kesimler bu mevsime çok yakışır. Ve en çok da bu mevsime yakışan detay sırt dekolteli gelinliklerdir. Mini modeller için de yaz çok uygun ve her türlü renk detayına açık olun!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme