White and White Modaevi

9 Nisan 2015 Perşembe

Stil ikonlarının gelinlik tercihleri ve nedenleri

Stil ikonları ve gelinlik arayışınızda size rehber olabilecek tercihleriyle karşınızdayım ! Stilleri ve giyim kuşamları için bolca para harcayan, stil danışmanları ve stilistlerle çalışan ünlü isimlerin tercihleri tesadüf olamayacak kadar profesyonel. Madem öyle bir stilist olarak gelinlik stillerinin nedenlerini size biraz biraz anlatmayı borç bilirim .

İlk gelinimiz Cambridge Dükü Prens William'ın eşi Prenses Kate Middleton. Prenses olmak kolay değil elbette öncelikle Kate güzel fiziğine rağmen kısa ya da feminen bir model tercih edemezdi. Prenses olmak klasik bir duruşu gerektiriyor. Metrelerce duvak da cabası. Kate Middleton'ın stili oldukça sade ve şık. 
Gelinliğini de böyle tercih etmiş. Tüm prenses gelinler gibi uzun dantel kollar, incecik beline yakışan bir inişle a kesim bir etek. Gerçekten zarif ve şık. İncecik bir beliniz varsa, düğününüz geniş bir alanda ise bir balo salonu gibi tercih edebileceğiniz bir model. Tartışmasız bir asalet ...


Ve sırada stil ikonu , incecik olmayı bir dönem başımıza musallat eden Kate Moss. Stil ikonu olunca gelinliğin de çok klasik olmasını beklemiyorduk. Biraz hippie, biraz transparan renkte kremlerle tam bir Kate Moss gelinliği. Pastoral bir algı da mevcut. Vintage, retro ve bohem etkiler birarada. Boyunuz uzun ise, düğününüzün mekanı kır veya bir akşam yemeği ise ve tabii ki vücudunuz orantılı ise tercih edebileceğiniz son derece cool bir gelinlik bu.

Angelina Jolie çok ama çok masum görünüyor. Muhteşem aşk sonunda her ırktan çocuklarının eşliğinde  evliliğe ulaştı. Brad Pitt ve Angelina Jolie  insancıl kişiliklerini düğün konseptlerine de taşımış. Angelina Jolie'nin duvağında güzel çocuklarının yaptıkları resimler var. Çok anlamlı bu detay size de ilham versin! Gelinliğinize hikayenizle ilgili detaylar katabilirsiniz. Gelinlik ise "ben zaten o kadar güzelim ki" diyor. Sadece saten ve klasik bir kesim. Tüm güzellik duvakta ve Angelina'da bence...Elbette bel ve göğüsler vurgulanmış. Sizde güzelliğiniz ön planda olsun istiyorsanız satenin bütün saflığna kendinizi teslim edebilirsiniz. Ya da en azında etek kısmı sadece saten kalabilir.


Miranda Kerr bir Victoria Secret mankeni olarak tüm güzelliğinin yanına bir de cicilik eklemiş. Kusursuz yüzünü ve dekoltesini tamamen yalın bırakmış. Eteği ise kısa , kabarık ve balerin gibi bir görüntü yaratıyor. Tül ve üç boyutlu dantelleri birarada kullanmış. Bu da gelinliğine çok romantik bir hava katmış. Romantik gelinlik modeli aynı zamanda genç ve dinamik. Siz de güzel bacaklara sahipseniz, dekoltenizden memnunsanız, daha genç ve romantik görünmek istiyorsanız ya da ruhunuz neşeli ise kısa gelinlik tercih edin derim ben...

  Bir stil ikonu da okunuşu zahmetli isim Keira Knightley . Chanel'in sade ve cool kadını. Karizmatik ve cool duruşunu gençliğinin de verdiği iddia ile Keria gelinlik modeline taşımış. İpek tüller , straplez bir beden. Göğüsleri yok denecek kadar küçük olan aktrist bu konuda da ne kadar komplekssiz ve tatlı....Çok akıllıca seçtiği kolye, ceket ve saç aksesuarı bu benim günüm diyecek kadar cool. Siz de bu benim günüm ben mutlu olduğum gibi bir gelinlik istiyorum diyen karizmatik gelinlerdenseniz olduğunuz gibi görünmekten çekinmeyin.


İddiaların isim olarak karşılığı Kim Kardashian oldukça klasik bir gelinlikle karşımızda. İlk bakışta öylesine romantik bir gelinlik işte dedirtse de aslında ustaca bir matematik karşımda....Yine güzel yüz ve dekolte tümüyle ortada + Büyük göğüsler m yakaya kaçmadan çok az bir kavisle yakada toplanmış ki sadece göğüs görmeyelim. Belin oturması da çok akıllıca ama basenler nasıl olmuşda gizlenmiş anlamadım. Gelinliğin masumiyetinden Kim Kardashian 'da nasibini almış görünüyor. Bu modelde önereceğim şey büyük göğüslü gelin adaylarının tercih edeceği bir yaka olması. Hele bel inceyse en doğru yaka budur.

Ve sıfatları tükenmeyen ama en çok da sokaklarda en moda kombinlerle arzı endam eden Olivia Palermo. Son zamanların en beğenilen giyim tarzına sahip stil ikonu Olivia Palermo gelinliği ile de farkını yaratmış. O kadar sade ki ve bu gelinlik için o kadar iddialı bir duruş ki kendisine bu anlamda şapka çıkarıyorum. Az her zaman çoktur diyen gelinler için feyz kaynağı gibi...

Evet demeden önce en büyük rehber ne istediğiniz ve kalbiniz olsun...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme