White and White Modaevi

18 Şubat 2014 Salı

Gelinliğe uygun duvak seçimi nasıl yapılır?

Gelinliğe uygun duvak seçimi , kusursuz bir gelin görüntüsünü yakalamak için önemli bir  aksesuar seçimi. Örnek modeller üzerinden gelinliğe uygun duvak çeşitlerini inceleyelim:)


Uzun tül ve kenarı dantel aplike duvak türü en çok tercih edilen duvaklardan. Özellikle sade gelinlik modellerinden duvak kenarında kullanılan dantel aplikeler gelinliğe şıklık katıyor. Sırt dekoltesinin vurgulandığı gelinlik modellerinde uzun duvak yerine daha kısa duvaklar tercih edilmeli.
Uzun duvağa serpiştirilen süsleme malzemeleri, lazer kesim kumaşlar da 2014 gelinlik duvaklarında pek popüler. Modern gelinliklerde dantel yerine özgün kesim aplikeler, işlemeler tercih edilebilir. Minik taç duvaklar çeşitli yorumlarla Helenistik Gelinlik Modelleri, Vintage Gelinlik Modelleri, Retro Gelinlik Modelleri, Prenses Gelinlik Modelleri gibi birçok gelinlikle kullanılıyor. Yeni moda minik duvaklar fotoğraf çekimleri için çok ideal. Ayrıca gelinlerin düğün seramonisi sonrasında rahat etmelerini sağlayacaktır.Mini tül duvaklar en çok modern kesimleriyle kısa gelinliklere ve Vintage gelinlik modellerine yakışmakta. Plaj Düğünü, Tekne Düğünü ve Kır Düğünü için de ideal duvak seçeneklerindenÖzellikle Deniz kızı modeller ile gelinlikte fazla detayın olduğu tasarımlarla tercih edilen uzun tül duvaklar sade bir şıklık sunuyor. Otel düğünü, Tarihi  Mekan düğünü gibi büyük salonlu düğün mekanları için uzun duvaklar tercih edilebilir. Uzun duvak istemeyen gelin adayları sade gelinlik modellerinde kenarı dantel aplike işlemeli kısa ve yuvarlak duvaklar tercih edebilir. Hem rahat, hem zarif bu duvak modeli tüm düğün boyunca duvağını çıkarmak istemeyen gelinler için ideal. 
Sırt dekoltesi ve işlemeli gelinliklerle birlikte çok sade, kısa ve tül duvaklar şıklığınızı tamamlayabilir. Duvak gelin görüntüsünü yaratan önemli bir aksesuar. Gelinliğiniz ne kadar gösterişli olursa olsun kısa duvak fazla kaçmayacaktır:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder