White and White Modaevi

15 Şubat 2013 Cuma

2013 gelinliklerinde süsleme malzemeleri

White and White gelinleri 2013 gelinliklerinde tercih edilen  süslemeler ile ilgili bilgi alma talebiyle de bizimle:) Dantel, boncuk, kristal işte karar verme sürecinde önerebileceğimiz 2013 gelinlik süsleme önerileri !

                                          Gelinliğe konulan süslemeler düğün pastasını kaplamak için kullanılan şekere benzer. Bu süslemeler kullanıldıkları yere göre gelinliğinize kişilik ve karakteristik özellikler katabildikleri gibi, biraz fazla kaçması da insanın içini bayabilir.
                         
Gelinliğinizi süslemek için kristaller, nakışlar ya da pulları rahatça kullanın ama süslemeler konusunda tutarlı ve ölçülü olun.                           


Kristaller
Gösteriş ve parıltı, kristal boncuklarınızın gelinliğinize yaptığı en büyük katkı olacak. Camın yüksek ısı ve basınçla sıkıştırılması yoluyla üretilen kritastaller, çeşitli kesim teknikleri sayesinde her açıdan ışığı yansıtan ve parıltı saçan nesnelerdir. İşte bu tam da sizin gelinliğiniz için hayal ettiğiniz şey ise, haydi durmayın! Kristal boncuk avına çıkın! Hem özel tasarım hem de hazır gelinliklere işlenebilen bu gösterişli cam boncuklarla yapabilecekleriniz hayallerinizi zorlayabilir. Duvağınızın kenarlarından gelinliğinizin askılarına, göğüz altı kemerinizden eteklerinizi üzerindeki tüllere kadar dikkat çekmek istediğiniz her noktada kristalleri kullanabilirsiniz.
Aman abartıya kaçayım demeyin, kristaller gelinliğinizi taşıyamayacağınız kadar ağır hale getirebilir!
                        

Pullar & Payetler

Zuhair Murad’ın gelinlik tasarımlarındaki o eşsiz zenginlik ve gösteriş nereden geliyor, biliyor musunuz? Zekice tasarlanan ve ustaca işlenen pul ve payet kombinasyonlarından elbette! Eğer parlaklık tüm gelinliğimi kaplasın, diyorsanız toplayın pulları payetleri! Pullar ve payetler işlendikleri yüzeyi kaplamaları ve iki boyutlu olmaları bakımından kristalden daha avantajlı süsleme malzemeleridir. Çünkü pullar ve payetler kristalden daha hafiftirler, daha az yer kaplarlar ve en önemlisi de daha ucuzdurlar.

Aplikler

Aplikler kumaştan yapılmış üç boyutlu süslemelerdir. Gelinliklerde genellikle çiçek, yaprak ya da fiyonk şeklinde kullanılırlar ve dikkati nazik bir biçimde ugulandıkları yere çekmeleriyle ünlüdürler. Dramatik bir etki yaratmak için aplikleri iki şekilde kullanabilirsiniz. Büyük aplik, örneğin kocaman beyaz bir gül; belinizde ya da omzunuzda kullanılabilir. Ya da büyük bir alan, örneğin göğüs ve sırt dekoltenizi kaplayan tül alan küçücük çiçeklerle de süslenebilir. Seçim sizin!
                             

Danteller

Yüzlerce yıldır kadınların vazgeçemediği danteller gelinlerin hizmetinde! Omuzlarda, göğüs dekoltesinde, eldivenlerde ve duvaklarda; kısacası gelinliğin tamamında kullanılabilir. Kendinden desenli ya da işlemeli, simli, hatta biraz renkli uygulamaları dahi gelinliğinizi daha sofistike ve alımlı hale getirecek!
                

Tüyler

Gelinliğinizin etek bölgesine uygulanan tüyler ve hatta tüller; gelinlinliğinizde alışılmamış bir hareketlilik sağlayabilir. Açıkhavada yapılan bir düğünde siz yürüdükçe, dans ettikçe hatta sadece rüzgar bile estiğinde hafifçe kıpırdayan bu sevimli süsler adınızın “şirin”, “tatlı” hatta “çılgın” gelinler listesine girmesini sağlayabilir. Küçük bir not: Gelinliğinizde kullanmaya cesaret edemiyosanız, tüyleri gelin saçınızda kullanabilirsiniz.

                       

Alıntı: dugun.com
Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme