White and White Modaevi

10 Ocak 2013 Perşembe

Gelinlik seçerken dikkat edilmesi gerekenler

White and White modaevi olarak doğru gelinlik seçiminde gelin adaylarının yine doğru rehberliğe ne kadar ihtiyaç duyduğunun farkındayız. Yine sık sık en doğru sonucun kişiye özel dikim yani haute couture bir gelinlik tasarımı ile ortaya çıktığını görüyoruz. Hazır gelinlik modelleri içinden de tam size uygun bir modeli belirleyebilir ve son derece orantılı bir vücuda sahipseniz küçük değişikliklerle istediğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Yine de bu çok özel gününüz size özel bir dikimi hak eder diye düşünüyoruz:) Vücut tipi, düğün mekanı ve kişisel stiliniz gibi detayları birlikte değerlendiriyoruz fakat gelinlik seçiminizde göz önünde bulundurmanız gereken birkaç detayı daha belirtmekte fayda var.

                                           
                                             


Kumaşa Dokunun


Konu kumaşlarsa, insan elinin dokunuşu kadar doğru bir analiz yöntemi olamaz. Baktığınız gelinliğinin kumaşına dokunun, kumaş elinizin altından akmalı ve dokusu sizi kendine çekmeli. Bu duyguyu verengelinlik kumaşları saten, fransız danteli, ipek tül, organza gibi doğal kumaşlardır. Sentetik kumaşlar terleteceği ve cildinizi tahriş edebileceği için gelinlikte kaçınmanız gerekenler listesinde ilk sırada bulunuyor.Kalitenin Anahtarı: İşçilik


Kumaştan emin olduktan sonra incelediğiniz gelinliğin işçiliğine bakın. Parçaların birleşme yerleri düzgün mü? Dikişler ve süslemelerin işçiliği sizi tatmin ediyor mu? Gelinliği üzerinize giydiğinizde arkadan ve profilden görünümü de önden görünüm kadar iyi mi? Modelin kalıbı vücudunuza tam olarak oturuyor mu? İyi bir işçilikle üretilmiş gelinliklerin en önemli göstergesi çok fazla tadilat gerektirmemesidir. Yine iyi bir işçilikle üretilen gelinlikler, tadilattan sonra da ilk baştaki kadar büyüleyici görünmeye devam ederler.

                   

Süsleme Malzemeleri


Sıra gelinliğinizi süslemek için kullanılan malzemelerde! Süslemelerde plastikten mümkün olduğunca kaçınmalısınız. Swarovski taşlar, desenli fransız dantelleri, tüyler ya da kumaştan yapılmış çiçekler ilk tercihiniz olsun. İnci, kristal boncuk, pul vs. gibi her türlü işlemenin gelinliğe elle işlendiğinden emin olmanız da bir diğer kriter.
                                 
             
Kuruma Güven Duymak


Kaliteli bir gelinlik için kendini ispatlamış bir firma kadar iyisi olamaz. İsmiyle, ürünleriyle, personeliyle ve hizmetiyle size güven veren firmaları tercih etmelisiniz. Yakınlarınız ya da daha önce gelinlik almış arkadaşlarınızdan memnun kaldıkları markaları öğrenin. Gelinlik denemeye gittiğiniz mağazalarda ise gelinliğin yanı sıra firmanın verdiği ek hizmetleri - tasarım, tadilat, düğün günü giydirme gibi- araştırın. Unutmayın ki firmaların müşteri memnuniyeti politikaları ne kadar iyiyse ürün kaliteleri de o kadar yüksek olur.


                             

Alıntı: Dugun.com


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder