White and White Modaevi

29 Aralık 2012 Cumartesi

Marilyn Monroe Modası Geçmez1950'ler ve 1960'lara damgasını vuran efsane isim Marilyn Monroe yani MM giyim tarzıyla da hala taklit edilen bir efsane. 
İsmine hazırlanan koleksiyonlar ve objeler bir yana,  dünyaca ünlü modacıların da esin kaynağı olan muhteşem sarışının stili biraz incelemeye ne dersiniz?


Mariyn Monroe'nun en çok tercih ettiği renkler beyaz, siyah, kırmızı ve pembe. İddiasını renk seçimiyle de belli eden Marilyn'in beyaz elbiselerini hatırlamayanınız yoktur:) 
Marilyn Monroe’nun favori mağazası  Bloomingdale’s ve ayakkabı tasarımları da Salvatore Ferrragamo’ya aitmiş. Elbette ince topuklu ve zarif ayakkabılar tercih eden MM'nin bütünüyle şıklığı bu isimlerden de geliyor.
Yuvarlak  hatlarını ve düzgün fiziğini ortaya çıkaran kıyafetleri tercih eden Marilyn'in dekolteyi çok sevdiğini belirtmemize gerek yoktur. Özellikle kayık yaka, kalp yaka ve boyundan bağlı elbiseleri tercih ediyordu. 

Ve elbette ince belini ortaya çıkaran dar elbiseler ve kalem etek vezgeçilmezleri arasındaydı. Kürk ile de özdeşleşen MM'nin ismine üretilen parfümü Chanel No:5 hala en çok satılan parfümler arasında. Kullandığı ışıltılı mücevherler, sallantılı küpeler, pırlanta gerdanlık gibi detaylarla şıklığını tamamladığını görüyoruz. 


Çağın stil ikonlarından Marilyn Monroe stili ile modaya yön vermiş isimlerden Feminen tanımının karşılığı olabilecek MM elbette çuval bile giyse çekiciliği ön planda olurdu...


Kırmızı ruju, platin sarısı saçları ve hülyalı bakışlarıyla hala taklit edilen Marilyn Monroe tarzı şimdilerde retro akımının devamı olarak kabul ediliyor. 


 Kullandığı her obje ve her haliyle hala modaya yön veren efsane güzelin giyim tarzı özetle feminen, iddialı ve aynı zamanda masumiyetini de vurgulayacak kadar özgün. Günlük giyiminde de dar kesim pantolon, boğazlı kazak , geometrik desenler , kelebek gözlükler ve fularları tercih etmiş MM. 
Modaya ilham veren stil ikonları incelemeye Audrey Hepburn ile devam edeceğiz. Malum Audrey Hepburn "White and White" ile en çok özdeşleştirdiğimiz isim.

White and White Modaevinin vitrinine, duvarlarına ve hatta sosyal medya kanallarına  zarafetiyle sinen Audrey Hepburn dosyası ve niceleri pek yakında...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder