White and White Modaevi

6 Ekim 2012 Cumartesi

Vücut şekline göre gelinlik seçimi nasıl olmalı ?

Gelinlik seçimi yaparken en zorlandığınız konulardan birinin vücut şeklinize en uygun modeli belirlemek olduğunu biliyoruz. White and White modaevine gelen gelin adaylarından bize yöneltilen en önemli soru "Sizce bu model bana yakışır mı?" sorusu:) Gelin adaylarının veya nişanlık, gece elbisesi seçimi arifesinde kadınların özellikle haute couture yani kişiye özel dikimde tedirgin olduğu "Hayalimdeki model bana uygun mu?" sorusunun cevabı elbette deneyim ve ustalık gerektiren çözümlerle cevaplanıyor. White and White ekibi olarak hayalinizdeki modeli vücut tipinize en uygun şekilde tasarlamayı ve hayata geçirmeyi, sonuç aşamasında yüzünüzdeki heyecanlı gülümseyi çok seviyoruz:) Bu konuda birkaç white and white tüyosunu sizlerle paylaşmak isteriz;


1-Gelinlik veya gece elbisesi seçiminizi mutlaka giyim stilinizi göz önünde bulundurarak alın. Bohem, klasik, vintage hangi dönem ve modeller en çok ilginizi çekiyor? Bu sorunun cevabı en içinize sinen sonuç için önemli:)


2- Boyunuz kısa ise kabarık etekli modeller sizi daha kısa gösterebilir. Burada tecrübe devreye giriyor. Eteğin kabarıklığını doğru ayarlamak önemli:)
3- Boynunuz uzun ise yakası kapalı modeller bile size yakışır. Fakat boynunuz kısa ise geniş ve açık yakaları tercih etmelisiniz. Dekolte kısmının genişliği ve darlığı da yaka tasarımlarını etkiler.4-Dekolte bölgeniz yani boyun-göğüs arası alan dar ise kalp yaka size yakışacaktır. Bu noktada elbette yine göğüs ölçülerinizde belirleyici olacaktır. Askı, yaka, işleme detayları vücut yapınıza göre seçilmelidir.5- Beliniz ince ise bel bölümünde işleme , kemer ve drapelere yer verilebilir. Fakat değilse burada yine ustalık isteyen çözümler yaratılabilecektir. Korsenin yanı sıra dikine işleme ve detaylar gibi...
6- Geniş basenler için balık etek tercihinde eteğin kesimi ve hareketi çok önemli. Doğru bir tasarımla hem baseniniz daha dar hem de bacak boyununuz uzun görünebilir.

White and White tüyolarımız devam edecek. Hazır gelinlik seçimi daha rahat geliyor size biliyoruz:) Fakat size en yakışacak modeller için usta ellere kendinizi teslim etmeniz en mükemmel ve size yakışan gelinlikleri, gece elbiselerini ortaya çıkaracaktır:)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme