White and White Modaevi

20 Ağustos 2012 Pazartesi

Vücut şekline göre gelinlik seçimi


White and White Modaevi olarak önceliğimiz elbette hayal ettiğiniz gelinlik veya gece elbisesine kavuşmanız. Ve bunun için de özel çözümler üretmeye devam ediyoruz. Fakat önemli bir diğer konu vücut şekline  göre gelinlik seçimi yaparak en mükemmel sonuca ulaşmak. 
Sizin vücut şekliniz hangisi?

Siz de vücut şeklinizi  öğrenip bu konudaki tavsiyeleri göz önünde bulundurarak size en yakışan gelinlik modelini keşfedebilirsiniz.:) Bu konudaki tüyolarımız devam edecek!:) 
Gelelim vücut tipinizi öğrenmeye:

Armut Vücut Tipi: Omuzlarınız kalçalarınıza göre geniş durumdadır. Hafif vatka modelli gelinlikler bu farkı ortadan kaldırabilecektir. İnce kumaş yerine kalın kumaş tercih edebilirsiniz. Kalçanız yuvarlak ve genişse düz kesimli modellerden uzak durmalısınız. Belinizin geniş olduğunu düşünüyorsanız V formundaki gelinlikleri tercih etmelisiniz. Kalın bir bele sahip olduğunuzu düşünüyorsanız kalın ve geniş kemerli gelinlik modellerinden uzak durmalısınız.
Üçgen Vücut Tipi: Kalçalarınız omuzlarınıza oranla daha dar olan vücut tipidir. Omuz kısmındaki bu genişliği üst tarafı düz kesimli modeller ile kapatabilirsiniz. Ayrıca uzun kollu model tercihi ile de bu durumu saklayabilirsiniz.
Dikdörtgen Vücut Tipi: Bel girintisi bulunmayan, omuz kısmından kalçaya kadar düz biçimli olan vücut tipidir. Bu şekilde vücut tipine sahip olan bayanlar ilk önce bel kısımlarını ortaya çıkarabilecek büzgülü tip modelleri tercih etmelidirler.
Kum Saati Vücut Tipi: İdeal olarak adlandırılan vücut tipine sahip olan bayanların ince belleri, yuvarlak kalçaları ve bu orantılara uygun göğüsleri vardır. Bu şekilde vücut tipine sahip olan bayanlara her türlü gelinlik modeli çok yakışır.
Alıntı: Yazarkafe.com

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder